Rubriky
Nezařazené

MlýnFest 2022

PROGRAM:

13:00 – začátek MlýnFESTU 2022

13:15 – úvodní slovo – moderování

13:30 – koncert školní holčičí kapely Bosonožky 

13:45 – Michal a Marta Hájkovi (3 písně, klavír, zpěv)

14:00 – proslov David Šafránek

14:15 –  Michal a Marta Hájkovi (3 písně, klavír, zpěv)

14:30 – divadélko pro nejmenší – O kapičce

14:45 – koncert – Madam v triku

16:00 – koncert – Martin Kyšperský a TRIO

17:00 – Tanec 5 rytmů – s živou hudbou na sále

17:00 – Přibyslavská pimprlata – loutkové divadlo

18:00 – koncert – Vladimír Václavek

20:00 – konec

další doprovodný program: fotokoutek / prohlídka rekonstruované části budovy / stánky lokálních výrobců / chůdochodci / stánek Červeného kříže / výstava starých fotografií HM / dílničky pro děti / bohaté občerstvení / malování hennou / malování na obličej a tetování

Rubriky
Nezařazené

Darujte smysluplný dárek – Světlo pro naše děti

Dlouho jsme se bez venkovních světel obešli, s kratšími dny a živějším děním v budově (například pořádáním kroužků, kurzů, workshopů, přednášek a soukromých akcí) je potřeba to vyřešit.

Pojďte před Vánoci rozsvítit naši školu!

Můžete si adoptovat jedno svítidlo (případně to dát někomu jako dárek) nebo nám zajistit světlo na dlouhou dobu venku i uvnitř budovy. Darovací certifikáty i originální poděkování máme nachystané!
Vše najdete zde:
https://www.semeleme.cz/rozsvitte-nam-skolu/

Není k dispozici žádný popis fotky.

Může jít o obrázek outdoors a tree

Rubriky
Nezařazené

Malé nahlédnutí do naší školky… jak to vidí zvenku…

Článek z IDNES.CZ

Venku je mokro a zima, děti ve školce svačí u ohně v indiánském týpí

27. února 2021  9:00
 
Děti v Šalamounkově Dvorečku, zařízení v malebném údolí řeky Doubravy poblíž Chotěboře nahrazujícím běžnou školku, tráví většinu dne venku. Dvě sady oblečení i bot na den jsou tak nezbytností.
 
Celý článek zde.
Rubriky
Nezařazené

Darujme.cz

DĚTI Z NAŠÍ ŠKOLKY ZAČNOU ČASTO NAVŠTĚVOVAT SVOBODNOU ŠKOLU CHOTĚBOŘ… TA TEĎ HLEDÁ PODPORU….

Svobodná škola Chotěboř je vedle Klubu Šalamounek a dětské skupiny Šalamounkův Dvoreček jedním z projektů, které zaštiťuje chotěbořský Spolek pro rozvoj svobodného vzdělávání, z.s.,

KŘÍDLA PRO SVOBODNOU ŠKOLU CHOTĚBOŘ!

V ročníků máme max. 10 žáků. Rodiče se aktivně podílejí na chodu školy. Učitelé jsou více než jen přátelé. Dává Vám smysl podpořit inovativní změny ve vzdělávání? Dáte křídla nejen dětem, ale i průvodcům a všem, kdo o školu pečují? Každý měsíc kouzlíme, a ne vždy vykouzlíme, co je potřeba…

Maximum z vašich darů využijeme na platy našich průvodců / učitelů, nákup pomůcek či materiálu, který bude využit při výuce či v odpoledne v družině, na úhradu nákladů na teplo a teplou vodu. Prostě na provoz.

Nejvíce nám pomohou pravidelné dary každý měsíc, například v hodnotě jedné denní kávy. Samozřejmě oceníme i jednorázovou finanční podporu.   

Děkujeme!

KRUH1

ŠKOLA VOLÁ…  po své druhé části

Donoři – kmenoví rodiče – dali, co měli, někteří dávali déle, pracovali všichni – i ti, co nemohli vložit peníze. O školu má zájem čím dál více dětí. 

S dostavbou budovy potřebujeme pomoci.

Chceme a potřebujeme být spolu, ale prostory, které v současné době užíváme, nám již nestačí. Dárci nás provází od počátku, další velký krok bez významné pomoci nedokážeme udělat. Předpokládaný rozpočet je 2,3 mil. Kč. Konkrétně bychom potřebovali dostavět druhou část hospodářské budovy. V plánu je nový kotel s komínem, výdejna pokrmů s jídelním stolem, v podkroví jedna malá učebna, dále sklad, sociální zařízení a kuchyňský kout pro děti. 

Není malého daru. Pomůžete?

První část už máme, všichni se  ale nevejdeme.

sal

A na druhou část už sami nestačíme.

ZBOŘENINA

Rubriky
Nezařazené

Srdečně Vás zveme na Slavnost otvírání studánek

 

 

Rubriky
Nezařazené

Infoschůzka 25. dubna se ruší

Bohužel musíme pro nemoc zrušit informační schůzku plánovanou na 25. dubna. Den otevřených dveří pro nové zájemce dne 26. dubna však proběhne normálně. Tedy sraz bude od 8 do 8:30 před Obchodní akademií, půjde se ven na celé dopoledne. Dětem vezměte pití a svačinu a vhodné a náhradní oblečení.

Rubriky
Nezařazené

Informační schůzky

Milí přátelé,

koncem března a během dubna proběhnou celkem 3 setkání k plánovaném provozu Šalamounkova Dvorečku ve školním roce 2019/20. Přijďte zjistit, jak bude fungovat náš lesní klub pro děti od (+ -) 3 do 6 let od tohoto září. Informační schůzky budou i příležitostí, jak zapsat Vaše dítě k docházce.

Poprvé se na Vás budeme těšit ve čtvrtek 28. března od 17 hodin.

Zároveň Vás zveme na „Den otevřených dveří“ – 26. dubna. Více informací na letáku.

Dětský klub Šalamounkův Dvoreček, Obchodní akademie, Na Valech 690, Chotěboř

 

Rubriky
Nezařazené

Masopust

Přijďte s námi oslavit Masopust!

V pondělí od 15:30.

Sejdeme se u Obchodní akademie v Chotěboři a průvodem přes město půjdeme ke kostelu, kde bude vrcholit naše bujaré veselí.

Přípustné převleky jsou klasické pohádkové postavy, bytosti ze zvířecí a rostlinné říše (zvířátka, víly, skřítci apod.) a tradiční masopustní maškary.

A koblížky a jiné dobroty na společný stůl:-) Těšíme se na Vás!

Rubriky
Nezařazené

Příměstské tábory

Milí přátelé,

Spolek pro rozvoj svobodného vzdělávání, z.s. letos v létě opět pořádá oblíbené příměstské tábory. Neváhejte a přihlašujte své děti na tabory@sprsv.cz 

Rubriky
Nezařazené

Svobodná škola Chotěboř – informační schůzky

Srdečně zveme všechny příznivce a zejména rodiče předškoláků na informační schůzku, která proběhne v úterý 29. ledna od 17 hodin v prostorách Dětského klubu Šalamounkův Dvoreček na Obchodní akademii, ul. Na Valech v Chotěboři.

Přijďte na setkání s průvodci školy, budete mít možnost zeptat se na cokoliv k provozu školy, nahlédnout do pracovních sešitů a materiálů současných žáků, prohlédnout si fotografie z dění ve škole…